Almanya Anonim Ortaklık Forumu

Kayıt olarak sende forum sitemizden yararlanabilirsin. Burası Almanya'nın en kaliteli Anonim Ortaklık Forumudur.

Ümit Özdağ 57.Alay Yürüyüşüne Katıldı

FZs3lQgXEAAUvil.jpg


Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın çağrısına uyarak dün Türkiye'nin çeşitli illerinden topluca veya kendi imkanları ile Çanakkale 57. Alay mevzilerinde geceyi geçirmek için gelen vatandaşların çoğunluğu gençlerden oluştuğu görüldü. Aralarında ailelerin de bulunduğu katılımcılar geceyi geçirecekleri kamp alanlarına yerleşti. Etkinliğe çeşitli sosyal ve yaş gruplarından yaklaşık 4000 kişinin katıldığı bildirildi. Güvenliği ise Jandarma ve Zafer Partisi gönülleri sağladılar.Katılımcılara akşam yemeği olarak 57. Alay'a en son akşam yemeği olarak verilen buğday çorbası, üzüm hoşafı ve peksimet dağıtıldı. Sabah şafak sökerken aynı tayınla kahvaltısını yapacak olan grup kahvaltıdan sonra 57. Alay'ın kamp yerinden ayrılarak mevzilere doğru yürüyüşe geçecek. Etkinliğe koltuk değnekleri ve tekerlekli sandalye ile katılanlara yardımcı olmak üzere gönüllüler görevlendirildi.

FZs3mdYXgAEymho.jpg


Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ yaptığı konuşmada bunun bir siyasi parti etkinliği olmadığını, tüm siyasi görüşlere sahip vatandaşların ve soydaşların atalarını anmak üzere bu alanda toplandığını söyledi. Ümit Özdağ'ın ardından yazar Nihat Genç Çanakkale Savaşı ve 57. Alay tarihini anlattı.

FZs3nHFWIAE_wnE.jpg


Jandarma Çanakkale Valiliğinin talimatı olduğunu ve sabah grubun orman yolunu kullanarak Conkbayırına gidemeyeceğini söyledi. Grup kendilerine önerilen otoyolu değil, 57. Alayın kullandığı orman yolunu kullanmak isteyince kısa süreli gerilim yaşandı. Daha sonra otobüslerle 57. Piyade Alayı Şehitliği'ne geçen grup, Conkbayırı mevkisine yürüdü.


Kaynak : Çanakkale Aynalı Pazar
 
Üst