Neler yeni
Almanya Anonim Ortaklık Forumu

Kayıt olarak sende forum sitemizden yararlanabilirsin. Burası Almanya'nın en kaliteli Anonim Ortaklık Forumudur.

Merkel koalisyon ortağını azarladı: Aşı vurulanlar kobay değildir

Almanya Başbakanı Angela Merkel, partisinin koalisyon ortağı olarak Şansölye Yardımcısı olan Sosyal Demokratlar’ın lideri Olaf Scholz’un COVID-19’a karşı aşılanmış kişileri “kobay” olarak nitelendiren yorumlarını alenen eleştirdi.

Merkel Salı günü Parlamentoda yaptığı konuşma sırasında, Scholz’un sözlerine atıfla “Aşılama söz konusu olduğunda hiçbirimiz bir kobay değildik ve hiçbir şekilde değiliz” dedi.

Almanya’da 26 Eylül seçimleri öncesinde anketlerde önde gözüken merkez sol Sosyal Demokrat Parti’nin şansölye adayı Olaf Scholz, geçtiğimiz günlerde, aşıları tam olan kişilerin “şimdiye kadar uzak durmuş olanlar için kobaylar” olduğunu söyledi. Scholz, bununla birlikte aşı olduğunu ve diğerlerinin de olması gerektiğini ekledi.Bu haberler de ilginizi çekebilir:


  • dGörevi bırakmaya hazırlanan Merkel’in ekonomi karnesi nasıl?​

    dYeni ortaya çıkan “Mu varyantı” aşıya karşı daha dirençli olabilir​
Ancak Merkel, Salı günü yaptığı konuşmada yardımcısının bu mesajını tasvip etmediğini ortaya koydu. Şansölye, Almanya’da tam olarak test edilmiş ve onaylanmış aşıları vurulanları kastederek “ne Olaf Scholz ne de ben ve başka hiç kimse bir kobay olmadı” dedi.

Hristiyan Demokratların oluşturduğu muhafazakar bloğun lideri olan Merkel 26 Eylül’de gerçekleşecek seçimlerde kendi isteğiyle emekliliğe ayrılıyor. Siyasi analistler anketlerde Scholz’un ilk sırada çıkmasının, kendi partisinin adayı Armin Laschet’in ise ikinci sıraya düşmesinin Merkel’i endişelendirdiğini belirtiyor.
 
Üst