Neler yeni
Almanya Anonim Ortaklık Forumu

Kayıt olarak sende forum sitemizden yararlanabilirsin. Burası Almanya'nın en kaliteli Anonim Ortaklık Forumudur.

Elektrikli ve Aile Bisikletinin Tanıtımını Yapıldı

06jTkgn2mwZhEtrA5IVUeB1WxNpSyCvl.jpg


Çanakkale Belediyesi tarafından kent içi ulaşımda bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması ve kentlilerin bu konuda teşvik edilmesi amacı ile gerçekleştirilen çalışmalar doğrultusunda, kentlilerin hizmetine sunulacak olan elektrikli bisiklet ve dört tekerlekli aile bisikleti tanıtımı Çanakkale Belediyesi önünde gerçekleştirildi. Düzenlenen tanıtım etkinliğine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, belediye personelleri ve firma yetkilileri katıldı. Kentlilere hizmet vermesi planlanan bisikletleri inceleyerek firma yetkililerinden kullanım şekilleri ve nasıl işletileceğine ilişkin bilgi alan Başkan Gökhan, deneme sürüşü gerçekleştirdi.

lTBhDCuWc9ay67vPRfUzVmKG5LQo2s1i.jpg


Kentte hizmet vermeye başlayacak olan yeni bisikletlere ilişkin açıklamada bulunan Başkan Gökhan; “Biz her zaman kentte bisiklet kullanımının yaygınlaşmasını arzu ediyoruz. Bununla ilgili de imkanımız ve altyapımızın el verdiği ölçüde bisiklet yollarımızı da yapıyoruz. Tabi bunu tüm kente yaymayı da istiyoruz ancak, şöyle bir kültürü de edinmemiz gerekiyor; bisikletlilerin sadece bisiklet yolundan gideceğini düşünmememiz gerekir. O da bir araç ve trafiğin bir unsuru. Onlar da elbette yolları kullanabilir. Araba sürücüleri motorlulara nasıl dikkat ediyorlarsa, bisikletlilere de aynı şekilde dikkat etmek zorunda. Çünkü onlar da trafiğin bir unsuru” dedi.


PoOFN21emt7TqxLlyfWwBMuEjZrsVzHR.jpg


Kent içi trafik yoğunluğunun azaltılması amacı ile bisiklet kullanımının arttırılmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Gökhan; “Kentte hizmete sunmayı düşündüğümüz elektrikli bisikletler ile kentteki bisiklet kullanımının daha da yaygınlaşacağını düşünüyoruz. Belirli bir yaş grubunun üzerindekiler de bu bisikletleri daha rahat kullanabilecekler. Biliyorsunuz kentimizde bir de elektrikli scooter var. Onların kullanımı biraz daha zor. Hatta kazalara yol açmaması için onların da hızlarını sınırlandırdık. Ama bu bildiğimiz bisikletin elektriklisi ve kullanılması da kolay bir araç. Diğer bisikletimiz de sadece belirli bir alanda bisiklet yolunda kullanılacak. İnsanlar ailecek bu bisikleti kullanabilecekler. Böylelikle biraz daha nostaljik bir hava oluşturmuş olacağız. İki bisiklet de bir firma aracılığı ile kente sunulacak. Biz onlara duraklar için yer göstereceğiz ve onlar da işgaliye ödeyecekler ve aynı zamanda gelirlerinden de pay alacağız. Bu şekilde bisikletlerimiz kente hizmet vermiş olacak” dedi.

Kaynak : Çanakkale Aynalı Pazar
 
Üst