Neler yeni
Almanya Anonim Ortaklık Forumu

Kayıt olarak sende forum sitemizden yararlanabilirsin. Burası Almanya'nın en kaliteli Anonim Ortaklık Forumudur.

DEVA Partisi “Yeşil Çizgilerini” Anlattı

yesil2.jpg


DEVA Partisi Çevre Politikaları ve Doğa Hakları'ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Evrim Rızvanoğlu, Kurucular Kurulu üyesi Sedat Kadıoğlu, Çanakkale İl Başkanı Berkan Karaca, “DEVA Yeşil Çizgilerini anlatıyor” başlıklı DEVA Partisi'nin ‘Çevre ve İklim Değişikliği Eylem Planı’nı anlatmak için Çanakkale’de Sivil Toplum Kuruluşları, gazeteciler ve çevreciler ile bir araya geldiler.DEVA Partisinin çevre politikalarını açıklamalar için başlatılan gezilerin ilk durağı Çanakkale oldu. Genel Başkan Yardımcısı Evrim Rızvanoğlu ve heyeti, partisinin yeşil çizgilerini anlatırken çevre ve doğa konularında tarafların dertlerini dinledi. Eylem planlarının henüz son noktasının konmadığını ve katılımcıların değerli katkılarını almak için geldiklerini belirttiler.“ÇEVREYLE İLGİLİ SORUNLARI GÖRMEZDEN GELİRSEK..”

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Evrim Rızvanoğlu, “Çevre ve iklim değişikliği ile ilgili sorunlar Çanakkale halkı için hem bir tehdit hem de fırsatlar sunmaktadır" dedi. “Çevre ile ilgili sorunları görmezden gelirsek çok uzak olmayan bir tarihte ciddi doğal felaketler, sağlığımızı tehdit eden krizler ve tarım gibi sektörlerde ciddi daralmalar yaşayabiliriz ki aslında şimdiden yaşamaya başladık. Bunun yanı sıra Çanakkale’nin önünde özellikle sürdürülebilir enerji alanlarında büyük fırsatlar ve istihdam potansiyeli olduğunu” söyledi. İş dünyası için de yeni bir dönemin başladığını belirten Rızvanoğlu ve heyeti, Avrupa Yeşil Mutabakatı'na uyum ve yeşil ekonomi modelleri hakkında bilgi verdi.

yesil4.jpg


“ÇEVRE İÇİN GERÇEKÇİ BİR EYLEM PLANIMIZ VAR”

DEVA Partisi'nin çevre, iklim ve doğa konularında net bir eylem planının olduğunun altını çizen Rızvanoğlu, “İktidara geldiğimiz ilk günden itibaren ilk 90, 180 ve 360 günde ne yapacağımızı biliyoruz” dedi. "Bazen çevre konularının, politikacılar için altı doldurulmamış sloganlar atmalarına fırsat yarattığını söyleyen Rızvanoğlu, “Biz eylem planlarımızı dünyanın dört bir yanındaki uzmanlar, STKlar ve çevre gönüllüleriyle birlikte hazırladık, gerçekçi bir eylem planımız var” dedi.
“YURDU KÖŞE BUCAK DOLAŞIP YEŞİL ÇİZGİLERİMİZİ ANLATACAĞIZ”

Partinin eylem planının 65 maddeden oluşmakta olduğunu belirten Rızvanoğlu, bu politikaların “yaşam kalitesini yükseltme, yeşil ekonomiye geçiş ve yasal düzenlemeler” olarak üç başlık altında toplandığı bilgisini verdi. Evrim Rızvanoğlu, sözlerini "Çevre konularında hazırlıksız olan partiler ne yazık ki verdikleri sözleri yerine getiremeyecekler. Yurdu köşe bucak dolaşıp Yeşil Çizgilerimizi anlatmamızın sebebi halkımızın desteğini istemek. Biz ne kadar hazırlıklı olursak olalım, seçmenin hem çevre ve iklim politikalarının önemini bilmesi, hayatlarını nasıl etkilemekte olduğunu anlaması hem de hangi partinin bu konuda hazırlıklı olduğunu görmesi ve seçimini buna göre yapması lazım” diyerek sonlandırdı.

yesil1.jpg


Kaynak : Çanakkale Aynalı Pazar
 
Üst