Neler yeni
Almanya Anonim Ortaklık Forumu

Kayıt olarak sende forum sitemizden yararlanabilirsin. Burası Almanya'nın en kaliteli Anonim Ortaklık Forumudur.

Çanakkale’nin En Önemli Bağlantı Noktası Çöktü!

yNTEPE-VyYADy1.jpg


Çanakkale-İzmir Karayolu’nun 18’inci kilometresinde bulunan 202 metre uzunluğundaki Erenköy Viyadüğü, köprüde oluşan derin çatlaklar nedeniyle trafiğe kapatıldı. Trafik tek şeritten sağlanırken, Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından bakım ve onarım işlemlerine başlandı.Çanakkale-İzmir Karayolu'nda üzerinden her gün binlerce aracın geçiş yaptığı, kış aylarındaki yağmurların ardından adı heyelanlarla anılan Erenköy viyadüğünde yine korku dolu anlar yaşandı. Yağmurun da etkisiyle viyadüğün orta ayaklarında toprak kaymaları meydana gelirken, zemin de yaşanan oturmalar nedeniyle köprünün ana bağlantı noktalarında derin çatlaklar oluştu.

WhatsApp-Image-2022-05-19-at-20.45.14-3.jpeg


EKİPLER BÖLGEYE SEVK EDİLDİ…Oluşan çatlaklar nedeniyle yolu kullanan sürücüler büyük panik yaşarken, durum hemen Karayolları Bölge Müdürlüğü'ne bildirildi. Kısa sürede viyadüğe sevk edilen ekipler, bölgede hemen önlem aldı. Oluşan çatlaklar nedeniyle yol Çanakkale yönünde trafiğe kapatıldı. Yapılan çalışmanın ardından ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaya başlanırken, bakım ve onarım çalışmalarına başlandı.

2012 yılında hizmete açılan Erenköy Viyadüğü; 2014 yılında yaşanan heyelan nedeniyle çökmüştü.
GELECEK PARTİSİ YÖNETİMİ VİYADÜKTE İNCELEMELERDE BULUNDU

Gelecek Partisi İl Başkanı Vahap Özsüer, beraberinde Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Özer ve partililerle birlikte ayakların çatlak oluşarak iki şeridi trafiğe kapatılan Erenköy viyadükünde incelemelere bulundu. İncelemelerin ardından yazılı basılı açıklaması yapan il başkanı Özsüer şu ifadelere yer verdi;

Çanakkale kamuoyumuzun malumu üzerine neredeyse her yıl olduğu gibi Erenköy viyadükünde yine sıkıntılar mevcut. Viyadükün ayaklarında meydana gelen çatlaklar yüzünden yol tek şeritten sağlanıyor. Uzmanların viyadük değil tünel uyarılarına rağmen yanlışta ısrar edilerek bölgeye viyadük yapılmıştır. Kışın yağan yağmurların oluşturduğu heyelanlar yüzünden viyadükün ayaklarında sıkıntılardan dolayı neredeyse her yıl bu sorun yaşanmaktadır. Geçici onarımlar ile geçici çözümler sağlanmakta Çanakkale halkı kalıcı çözüm beklemektedir. Bu viyadük olası bir deprem halinde Çanakkale’nin en önemli bağlantı noktalarından birisidir. O yüzden merkezi hükümet ve karayolları bölge müdürlüğünü konu ile ilgili olarak ivedi bir şekilde göreve davet ediyorum.”


Kaynak : Çanakkale Aynalı Pazar
 
Üst