Neler yeni
Almanya Anonim Ortaklık Forumu

Kayıt olarak sende forum sitemizden yararlanabilirsin. Burası Almanya'nın en kaliteli Anonim Ortaklık Forumudur.

Çanakkaleli Sporcu Avrupa İkincisi Oldu

285106291-4674451532656059-8924045301717866524-n.jpg


Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası kapsamında dünyada ilk kez engellilere yönelik Para Karate Avrupa Şampiyonası gümüş madalya alan Mürvet Demirtaş Orhan, "Madalyamı bizim için ter döküp kan akıtan tüm şehit ve gazilere armağan ediyorum." dedi. Mürvet Demirtaş Orhan, aynı zamana Biga Karate Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu.Gaziantep'te Şahinbey Spor Salonu'nda İspanyol rakibine yenilerek gümüş madalya kazanan Orhan, derece aldığı için mutlu olduğunu belirterek, "Gururluyum. Beni destekleyen herkese teşekkür ederim. Madalyamı bizim için ter döküp kan akıtan tüm şehit ve gazilere armağan ediyorum. Hem ülkemizi hem de Çanakkale’mizi başarıyla temsil etmenin mutluluğunu yaşıyorum. Biga’mıza da selam gönderiyorum" ifadelerini kullandı.

284995885-4674451515989394-3018328196032025840-n.jpg


Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Aslan Abid Uğuz ise mutlu olduklarını ve bekledikleri bir madalyanın daha geldiğini söyledi. Mürvet Demirtaş Orhan'ın ilk defa katıldığı organizasyonda gümüş madalya aldığını ifade eden Uğuz; "Para karate şampiyonasının Gaziantep'te düzenlenmesinde bizim için ayrı bir sevinç. Para karateyi biz karatenin olimpik olması paralimpik olimpiyatlarında önünü açması açısından federasyon olarak destekliyoruz. Bundan sonraki organizasyonlarda daha fazla sporcu ile katılıp daha fazla madalya alacağız" dedi.
Türkiye Karate Federasyonu'ndan yapılan paylaşımda ise; "Gaziantep’te 57.’si düzenlenen Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası’nda sporcularımız tarih yazdılar! Daha önce 6 olan altın madalya sayımızı 7’ye yükselterek rekor kırdılar. Avrupa Karate Şampiyonası'nda 7 Altın 2 gümüş, 2 bronz madalya alarak şampiyonayı zirvede kapattık" ifadelerine yer verildi.Şampiyona sonunda dereceler şu şekilde sonuçlandı:

Kumite Bireysel:
Eray Şamdan (altın), Serap Özçelik Arapoğlu (altın), Eda Eltemur (altın), Erman Eltemur (altın), Burak Uygur (altın)

Kata Bireysel: Ali Sofuoğlu (altın), Dilara Bozan (gümüş)

Erkekler Takım Kata: Ali Sofuoğlu (altın), Emre Vefa Göktaş

Kadınlar Takım Kata: Damla Türemen (bronz), Damla Pelit, Zehra Kaya

Parakarate: Mürvet Demirtaş (gümüş), Oya Ekici (bronz)


Kaynak : Çanakkale Aynalı Pazar
 
Üst