Neler yeni
Almanya Anonim Ortaklık Forumu

Kayıt olarak sende forum sitemizden yararlanabilirsin. Burası Almanya'nın en kaliteli Anonim Ortaklık Forumudur.

Bayramiç'te Yağlı Güreş Heyecanı

BAYRAMyZYAyLIZGREyLER.jpg


Bayramiç Belediyesi'nin organize ettiği 2. Bayramiç Mehmet Akif Ersoy Yağlı Güreşleri, Bayramiç Taşıyıcılar Kooperatifi önünde kurulan güreş alanında yapıldı. Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun'un ev sahipliğinde gerçekleşen güreşlere, Bayramiç Kaymakamı Alper Taş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram, Çardak Belediye Başkanı Metin Semerci, Umurbey Belediye Başkanı Erdal Doğan, Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Gelibolu Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar, Kavakköy Belediye Başkanı Necati Kopça, İYİ Parti GİK Üyesi Rıdvan Uz, CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, İYİ Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, İl Genel Meclis Üyeleri Sadık Göğüsgeren ve Zeki Sezer, ilçe protokolü, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, bölgede düzenlenen yağlı güreşlerin ağaları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

GUREŞ-13.jpeg


“YANIMIZDA OLAN, DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Güreşler hakkında düşüncelerini aktaran Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, "2. Bayramiç Mehmet Akif Ersoy Yağlı Güreşleri'nde birbirinden yiğit başpehlivanlarımızı er meydanında ağırladık. Güreşlerimize ilginin her geçen yıl arttığını görüyoruz. Güreşlerin yapılmasında bizlere destek olan ve ilçemize gelerek bizleri onurlandıran Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek'e, Güreş Ağamız Lütfü Çakmak'a, sponsorlarımıza, maddi ve manevi yanımızda olan herkese teşekkürlerimizi sunarız. Önümüzdeki yıllarda güreşlerimizi geliştirerek sürdürmek istiyoruz" dedi.

GUREŞ-16.jpeg


MUSTAFA TAŞ BAŞPEHLİVAN OLDU

Yağlı Güreşlerin önde gelen isimleri, 2022 yılı Tarihi Kırkpınar Başpehlivanı Cengizhan Şimşek’in yanı sıra geçen yılın Bayramiç Başpehlivanı İsmail Koç ile Ali Gürbüz, Mustafa Taş, Yusuf Can Zeybek, Fatih Atlı, İsmail Balaban, Orhan Okulu, Osman Aynur, gibi başpehlivanlar er meydanında ter döktü. Güreşlerde Mustafa Taş başpehlivan olurken, Yusuf Can Zeybek 2.'liği elde etti, Ali Gürbüz ile Fatih Atlı ise 3. oldu. Başpehlivanımıza altın kemerini Başkan Mert Uygun ile Başkan Muhittin Böcek takdim etti. Lütfü Çakmak yeniden güreş ağası olmaya hak kazandı.

GUREŞ-27.jpeg


CHP’Lİ VE İYİ PARTİLİLER GÜREŞLERE KATILDILAR

Geçtiğimiz günlerde Çan Belediyesi tarafından düzenlenen Yağlı Güreşlere davetli olan CHP ilçe başkanları, Belediye başkanları katılmamışlardı. Başkan vekili olarak seçilen Harun Arslan’ın Bülent Öz ile istişare ederek belediyenin iş ve işleyişini yönetmemesi, Bülent Öz’e yakın personele mobbing uygulayarak farklı görevlere göndermesi CHP’lilerin tepkisini çekmişti. Çan Belediyesi başkan vekili Harun Arslan’ın davetini protesto ederek katılmayan CHP ilçe başkanları ve CHP’li Belediye başkanlarının Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun’un düzenlediği güreşlere katılım göstermeleri dikkat çekti.


Kaynak : Çanakkale Aynalı Pazar
 
Üst